Hei-hei kõik trendikad!

Lõpuks leidsin aega, et teiega jagada riietust, millega ma käisin juuni kuus Blogiauhindade jagamisel. Tõesti päris hilja jagan seda teiega, aga samas oli see üritus enne toimumist vähemalt kolm kuud väga päevakajaline, söögi alla ja söögi peale kirjutati sellest ja seal hulgas muidugi ka sellest, et mida küll sinna selga panna.
Mul toimus just äsja ka üks blogijate üritus, kus endiselt tuli see üritus jututeemaks, seega ma usun, et pole üldse hullu, et ma poolteist kuud hiljem näitan, mida ma seal kandsin.

Lisaks tahan teiega jagada veel ühte huvitavat teemat, millest ma ausalt öeldes ei oskagi kuskilt alustada… See on seotud selle sama outfitiga ja üleüldse minuga – saate nüüd minust rohkem teada.
Nimelt ma olen vaimustuses ühest isiksuse testist, mida mu sõbranna Saara, minuga jagas. See test on nii populaarne ja inimese kohta paljuütlev, et Saara rääkis, et näiteks Uus-Meremaal paljud tööandjad paluvad koos CV’ga, saata ka oma Enneagrammi testi tulemuse. Alguses ma olin selle testi suhtes suhteliselt skeptiline, sest kuidas üks test saab välja tuua selle, kes ma olen? Samal ajal mu sõbranna oli no nii-nii vaimustuses, et ainult sellest ta suutiski mulle rääkida 😀 . Lõpuks viitsisin ma selle testi ära teha ja no ma sain aru, miks ta sellest vaimustuses oli. See test ja need küsimused on nii hästi koostatud, et see ütleb sulle nii täpselt ära, kes sa oled. Õpisin läbi selle ennast palju rohkem tundma. Tähendab, mul tekkis nii palju “ahaa” emotsioone. Mõistan nüüd enda mõtteid, tundeid ja emotsioone palju paremini ja kergemini. Samuti on see huvitav ka teiste inimeste suhtes. Ma palusin päris paljudel lähedastel-tuttavatel see test samuti ära teha ja nii huvitav oli nende kohta lugeda ja tagantjärele mõista, miks on ühe või teisega sellised situatsioonid, tülid ja emotsioonid elus tekkinud või miks mõnega on nii hea ja tugev klapp.

Mina sain tulemuseks INDIVIDUALIST ehk number neli (Enneagrammis on nii numbriliselt kui ka sõnaliselt need egotüübid välja toodud) ja väga lähedale sarnase tulemusega tuli ka HELPER- abistaja/andja ehk number kaks. Näiteks mu üks sõbranna sai väga mitme egotüübi kohta sarnased tulemused ja see on täiesti reaalne, sest ta ongi üks kõige neutraalsemaid inimesi, keda ma tean. Ta saab kõigiga hästi läbi ning temas ei kerki mingi konkreetne iseloomujoon otseselt esile. Seega jaa, see on täiesti normaalne, kui testi tulemustes on mitmel tüübil sarnased summad. Minul oli individualistil 34 ja abistajal 31 punkti, seega minul soovitas mu sõbranna ikka mõlema seletust lugeda.

Aga kui päri ma selle testi tulemusega olen? VÄGA! Ma olen alati olnud see outsider. Kuna tegemist on siiski outfiti postitusega, siis toon näite riiete suhtes. Ma olen pigem (kasutan palju sõna “pigem” sest eks ole ka erandeid olnud, kui ma olen nö kadunud olnud ja tahtnud halli massi sulanduda) alati stiililt teistsest erinenud. Olen väga palju oma elus kuulnud lauset mingi riidesseme kohta “Äge, aga mina ei kannaks seda kunagi, aga sina kannad selle hästi välja!”.
Jah, mul on olnud aegu, kus ma olen tahtnud väga kuuluda kuhugi gruppi, aga samas kui ma lõpuks kuhugi suuremasse sõpruskonda olen sulandunud, siis ma olen alati pigem end ebamugavalt tundnud (eriti sellises kus on ainult tüdrukud). Ma olen hakanud tundma, kuidas ma ei ole enam mina ise, sest grupienergia on alati kõige võimsam, grupis mõjutavad inimesed üksteist väga kergelt ning seal muutuvad paljud ühesugusteks. Sellepärast nüüdseks ongi kuidagi nii läinud, et minu väga paljud head sõbrannad ja sõbrad on nö erinevatest kohtadest, kes omavahel vaevu tunnevad üksteist.  Osades Enneagrami seletustes kutsutakse egotüüp nelja ka romantikuks, mis on siis allpool olevas ringis ära toodud The Sensualisti ja Infatuationina, millest viimane tähendab armuja ja holy moly! Ma olen tõesti üks suur armuja – kõigisse ja kõigesse.
Abistaja väljendub minus sellega, et ma olen terve elu hästi emalik olnud. Erinevatel koosviibimistel ma alati muretsen ja hoolitsen, et kõikidel oleks ikka kõhud täis ja soe oleks olla. Või näiteks mul on peaaegu alati kotis midagi süüa, täiesti niisama, kas siis endale või kellelegi teisele, mul pole probleemi jagada. Kui mul on raha, mul pole probleemi täiesti niisama inimestele kingitusi või välja teha.
Indiviualisti “tiibadeks” ehk siis, mis seda egotüüpi mõjutavad, tulevad motivaatorist(3) ja investigaterist(5) (ma ei tea kuidas seda täpsemalt eesti keeles öelda.. uurija?)Nendest tulevad individualisti juurde boheemlane ja aristokraat (nagu te ringist lugeda võite). Kui ma sellest oma emale rääkisin, siis ta hakkas kõva häälega naerma ja imestas, et no tõesti – kuidas on võimalik läbi ühe testi nii täpselt inimest iseloomustada. Lühidalt siis – aristokraat väljendub minus sellega, et mul pole probleemi midagi/kedagi juhtida/organiseerida. Ning teiseks ma ei lase endale pähe istuda. Ma olen suhteliselt kange ja tugev inimene. Pigem olen ikka teinud seda mida ma teha tahan, mitte seda, mida teised ütlevad, et on õige teha. Samas boheemlase joon tuleb mul esile sellega, et olen pigem alati olnud sellise “Go with the flow!” suhtumisega ja sellest joonest tuleb ilmselt ka mu loominguline pool. Sellest kõigest võiks veel pikemalt kirjutada, aga tegelikult kui teid päriselt ka huvitab see teema ning millist tüüpi inimene ma olen, siis googeldage Enneagram type 4 ja type 2. Kahjuks eestikeelset pikka seletust ma pole internetist leidnud (kuigi raamat “Enneagramm. Hinge üheksa palet” on täiesti olemas) , sest see pole veel nii levinud Eestis.
Sellest testist on internetis üleval mitmeid ingliskeelseid versioone, seega kui oled inglise keelega ilusti mina peal, võid neid internetis täita, leiad kui panedki otsingusse Enneagram test vms. Minul oli võimalus eestikeelne test täita. Kui see eestikeelne sind väga huvitab, siis kirjuta mulle ja ma juhatan sind selleni, kust ma seda täita sain 😉

EnnWingsAndSubtypes

ENNEAGRAMMI-9-TÜÜPI-JPG

Ning kuidas see riietus kogu eelneva jutuga seotud on? Uurides kogu seda enneagrammi asja internetist, leidis Saara egotüüp nelja välimuse kohta ühe seletuse, mis samuti läheb liigagi hästi kokku minuga ning see riietus ilmestabki minu olemust nii õigesti.

Type 4 wing 3 is the type most interested in a really artful, tastefully unique presentation. They often like to combine black and bright colors. 4/3s are usually thin to medium in build, although there are some exceptions. The females often wear their hair in some way that gives it a lot of body, such as shoulder-length (or longer) curls. Both sexes like to dress up. Some of the most outrageous costumes ever seen in ordinary public places are on 4/3s (the rest are on sevens).

Kust on minu riietus pärit? Alustame ülevalt – Huulepulk – NYX | Jakk & pluus – second-hand | sametine bralette, millega pole üldse probleemi kui see pluusi alt veidikene välja paistab, soovitav! – H&M | püksid – H&M | saapad – ALDO

IMG_0046 IMG_0042

IMG_0052

IMG_0075

IMG_0098

IMG_0116

IMG_0084

IMG_0043

Kamilla Katarina
♥♥♥

INSTAGRAM | FACEBOOK | TUMBLR | YOUTUBE | snapchat: kamillakatarina