Hei-hei kõik trendikad!

Nagu paljud teist teavad, siis minu üheks tööks on fotograafia. Ma ei tea miks, tegelikult oleks juba ammu aeg, aga ma pole siiani teinud seoses sellega enda fototööde FB lehekülge ja kodulehekülge. Siiani on mu looming ja töö levinud kliendilt kliendile. 2015-aastal kinkis mu isa ühe oma vana firma mulle, mille kaudu ma siis olengi saanud ametlikult oma fotograafia teenust pakkuda. Olen juba ammu jälginud Aili Alberi blogi, kuhu lisaks tavalistele postitustele, on ta ka teinud enne&pärast fototöötlus postitusi, sest tegeleb samuti fotograafiaga. Vähemalt mulle on need alati huvi pakkunud ning nagu ma näen ta kommentaaridest, siis meeldivad need postitused ka ta lugejatele. Kuna ka minul on väga palju huvitavaid enne&pärast pilte, siis ma mõtlesin, et ehk on ka minu lugejatel selliste postituste vastu huvi? Kuna see on mu esimene sellelaadne kirjutis, siis teen selle üleüldise. Kui see teile meeldib, siis äkki hakkan kuude kaupa neid tegema. Panin kokku need enne&pärast pildid, mis mul arvutis esimesena silma jäid. Fototöötluseks kasutan ma enamasti Lightroomi, kuid ka veidikene Photoshopi. Miks küll töötlust vaja, loomulik on ju ilus? Töötlus annab pildile uue hingamise. Värvidel on nii suur mõju, saab keerata värve külmemaks, on kohe külmema emotsiooniga pilt või just soojemaks ning on kohe soojema emotsiooniga pilt. Või saab panna mõne kihvti efekti juurde, mis muudab tavalise pildi wow-pildiks 🙂

Üheks ägedaks efektiks on tilt-shift, millejaoks rikkamad kasutavad tilt-shift objektiivi, aga mina panin selle kokku PS’is. See jätab sellise mulje nagu maailm oleks mängu/plastmassist maailm. Pange googlesse tilt-shift ning teil tuleb metsikult palju erinevaid pilte:

fwefwe

See on samuti PS’is tehtud ning ma üritasin esimest korda luua tavalisest pildist illustratsiooni:   fewfwef

Osad pildid jäävad mõjuvamad hoopis must-valgena. Need on enamjaolt tehtud LR’is aga veidikene korrigeeritud PS’s:

dwqdf

fefe

wffwf

Stuudios tehtud pildid. Kasutatud LR ja PS:

ggggsfgs

gregegas

marili

Vaata veel pilte sellest fotosessioonist SIIN

Ning näiteid sellest kuidas värvide või “temperatuuri” muutmine pildil võib pilti täiesti teiseks muuta. Kasutatud ainult LR:

fvdsgfsd

gded

grete

vhgbikh

Piltide kollaažiks tegemine võttis vist osadel piltidel teravust ära. Ärge muretsega, tegelikult need kõik pildid on ikka teravad.

Vot selline postitus siis tänaseks, kuidas meeldis 🙂 ?

 

Kamilla Katarina
♥♥♥

INSTAGRAM | FACEBOOK | TUMBLR | YOUTUBE