Nagu sa juba aru said, siis seekord ma jagan sinuga enda lemmiksupi retsepti. Eks see veidi teistsugune postitus ole, aga vaheldust on ju vaja ja heale söögile ei pane ma kunagi kätt ette. Loodan, et ka sina mitte. Õigemini pole see ainult minu lemmiksupp, vaid terve mu pere. See on selline supp, mida me kõik sööme alati vähemalt kaks portsu, kui mitte rohkem. Igakord me teeme seda suure potitäie, lootes, et jätkub homseks ka, aga kus sa sellega 😀
Üritan nüüd sulle edasi anda veidi seda maitset- see on korralikult vürtsikas (aga samas mitte nii vürtsikas, et ei suuda süüa), hapu, soolane ja selle kõige juures ka kergelt magus… jah, mingit magusa nüansi ma selles tunnen.
Seda suppi soovitan sul süüa jahedamatel ilmadel. Näiteks läinud talvel, kui me seda nüüd mitu korda sõima, siis see pani meil igakord kõigil näod korralikult õhetama ja muidugi teeb see ka sul nina lahti 😉 .
Kuumal suveilmal soovitan sul seda süüa ainult siis, kui sul suur pohmell 😀 ! Jah, see on hea pohmellisöök. Koos vennaga kinkisime enda isale isadepäevaks kogu selle supikraami, et saaks kõik koos kokata ja kui see lõpuks valmis sai, siis see supp ehk kink oli täpselt naelapea pihta! Kõikidel pere täisealistel kodanikel oli eelmise õhtu sünnipäevapeost korralik värin sees 😀 , küll me seal laua ääres ägisesime ja mõmisesime, aga mida rohkem suppi söödud oli, seda paremad näod meil kõigil ette tulid.

Selle tegemine võtab aega kuskil 15-20 min, kui mitte vähem ehk siis hakkame nüüd koos suppi keetma? Mis arvad?

Sul läheb vaja neid asju: _MG_5495

2 pakki Santa Maria Tom Kha supisegu (kui sa teed supi ainult 2-4 inimesele vms, siis sobib ka ühest supisegust, aga nagu ma juba eespool kirjutasin, siis armastan seda suppi nii palju)
1 karp kirsstomateid
1 karp šampinjone
400 ml Santa Maria kookospiima (jällegi, kui sa teed vähematele inimestele kui mina tavaliselt teen (ma teen tavaliselt 5-6 inimesele ja me kõik sööme kaks portsjonit), siis sobib ka 200 ml kookospiima)
500 g kanafileed
1 porrulauk (kaunistuseks peale ja annab supile veel parema maitse)
6-7 dl vett

Esimesena tükelda ära ja siis prae soola ja pipraga ära KANA _MG_5490

Kui oled kana pannile saanud, siis pane potti vesi ja aja see keema. Kana praadimise ja vee keema ajamise ajal saad hakata tükeldama tomateid ja šampinjone 😉 _MG_5500

_MG_5501

Kui vesi on keema läinud, siis lisa veele kookospiim ja Tom Kha supisegu kookospiim

pulber

Järgmisena lisa potti šampinjonid seened

Ning see järel kana (ennem potti lisamist proovi kas kana on piisavalt soolane ja ära küpsenud 😉 ) kana

Kõige-kõige lõpus keera kuumus maha ja lisa suppi tomatid, et need saaksid soojaks minna. Kui sa neid seal keedad, siis need lähevad liiga lödaks. Värskelt on need supis palju paremad. tomatid

Ja voila! Supp ongi valmis. Nüüd on sul vaja porrulauk ära tükeldada, et saaksid seda supi peale lisada, kui see juba taldrikul jahtub nagu mu esimesel pildil. Seda suppi saab ka teha koos krevetide, lõhe ja näiteks porgandiga ning ikka on see sama hea 😉

 

KÕIK OSKAVAD SÜÜA TEHA, KUI NAD TEEVAD SEDA SÜDAMEGA!

Olin ise kunagi selline ja kohtan kogu aeg selliseid inimesi, kes ütlevad pšššš.. eii mina oska süüa teha. Kuuled, oskad ikka küll kui tahad 😉 Sellepärast tõin ka välja tegemiskäigu nii detailselt, et ka kõik need lugejad saaksid sellega kindlalt hakkama, kes arvavad, et ei oska süüa teha. Loodan, et sina ei ole selline või oled? Anna mulle teada kuidas sulle supp maitses, eks?

Päikest,
Kamilla Katarina