Vabandust, et see postitus veidi hilja võitu tuleb, sest Moelennuk toimus juba kaks nädalat tagasi, aga kuna seal käidud ja pildistatud sai, siis postitus ei jäänud ka tulemata :). Parem hilja kui mitte kunagi.

Moelennuk toimus 7.märtsil Lauluväljaku klaassaalis ja lavalt käis läbi 10 moekollektsiooni. Huvitav on näha kuidas tase aastast-aastasse aina kasvab, kuid üks suurimaid apse, mida mõned moeloojad endiselt teevad, on lipendavate niitide lõikamata jätmine. Arvatakse, et pisidetaile ei märgata, aga märgatakse ikka. Ma ei räägi seda enda vaatepunktist, sest mina seekord ei märganud selliseid asju (kaamera taga jälgin ikka pigem üldlooki), kuid kahe sõbrannaga arutasime vaheajal laval nähtu üle ja mõlemad mainisid midagi pisidetailide suhtes: kellel olid niidid lõikamata, kellel oli modellil roosa nabaneet ja kellel oli modellil Nike sokid jalas… Nabaneedil ja Nike sokkidel pole midagi viga tavaelus, aga poodiumil jäävad sellised asjad kohe silma, millest on aru saada, et eiii, see küll nüüd kollektsiooni juurde ei kuulu. Kuna ma siin veidi negatiivsematest asjadest juba räägin, siis kritiseerin veidi üritust ka – heli oli nõrk ja autasustamine logises, kuid kõik ülejäänu oli super! Üritus sujus, valgus oli normaalne ja muidugi suurim asi, mis mulle rõõmus pakkus oli kohvikunurk! Ma polnud päeval mitte midagi söönud ja ma ei tea, mis siis oleks saanud kui seda seal poleks olnud 😀 . Ahjaa, unustasin mainida oma lemmiku asja üritusega seoses- EUROALUSTEST POODIUM! Super idee ja nii maitsekas. Hakkas kohe nii meeldima, et hakkasin järgmine päev uurima, mida nendest veel meisterdada saab :).

Aga lähme siis kollektsioonide juurde: mirjami kollektsioon

Minu lemmik ja Moelennukil 3.koht Mirjam Kalmann “Repliik

_MG_4139

_MG_4169

tekst

Mirjami kollektsioon meeldib mulle sellepärast kõige rohkem, et ta on kasutanud ajalehti justkui kangana ja seda mitte kleepimise, klammerdamise ja voltimise näol, vaid need on õmmeldud korralikult kantavaks riideesemeks. Lahe on ka see, et ta pole neid ajalehti muuseas valinud, vaid lähedalt vaadates saab lugeda välja teatud “sõnumeid”, mis iseloomustavad kas kollektsiooni, Mirjamit või on lihtsalt tugev sõnum inimestele.  Kui üks tuttav ütles tema kollektsiooni kohta, et see on liiga üksluine, siis minule jäigi see silma oma minimalismiga.
Mirjam võitis äsja toimunud MoeP.A.R.K’il esimese koha ehk siis PALJU ÕNNE talle!

Minu teiseks lemmikuks oli Ingrid Pajo oma kollektsiooniga “Hingerahu“, kes pälvis Moelennukil samuti 2.koha!

_MG_4106

_MG_4110

_MG_4121

Tema kollektsiooni olin ma eelmisel ERKI moeshowl küll näinud, siiski tekib iga kord seda kollektsiooni nähes väike loominguline kadedus, sest see oskus kui hästi ja osavalt ta riidele värvida oskab on super! Muidugi ka kanga valik, milleks on vanad kardinad, on väga huvitav lähenemine. Ürituse poodium oli ka justkui temale spetsiaalselt tellitud, sest see oli täpselt kirss tordil tema kollektsiooni juurde.

1. koha Moelennukil sai Kertu Kivisik ja Hugo Henri Guthan “1joon”. See oli hea ja läbimõeldud, kuid minu esimene reaktsioon kollektsiooni kohta oli, et issand kui MiNU! MiNU on edukas Eesti teksabränd, kes teeb väga kihvte teksaseid ja teksamaterjalist riideid (mantlid, seelikud jne). Selle brändiga saate tutvuda SIIN. Ma ei taha, et te arvaksite, et mitte keegi ei tohi nüüd teksat kasutada, aga mina nägin selles kollektsioonis MiNU brändi.

_MG_4201

_MG_4210

_MG_4211
Meeste näomaalingud mõjusid vaatajatele väga virgutavalt andes kogu üritusele mõjusa lõpuakordi.

Ja veel mõned meeldejäävamad kollektsioonid:

_MG_3936

Katrin Aasmaa “K.A” –  tema kollektsiooni taustamuusika kummitab mind siiani:

Katrin osales Moelennukil tegelikult kahe kollektsiooniga ja tema teiseks kollektsiooniks oli “MAN“, millega ta võitis Fotoluksi eripreemia. See kollektsioon on tuus, eriti meeldivad mulle lillemustriga detailid (ma olen nimelt hull vanaroosa roosi mustri järgi), kuid võib-olla sellised särgid on erinevate moebrändide poolt nähtud. Minu mõtet kinnitas ka mu ema, kellele ma pärast üritust pilte näitasin ja selle kollektsiooni peale ütles ta “kuule, Kasparil kodus samasugused pluusid ju?”. Kuid oli näha, et need püksid oli ta ise õmmelnud ja ma ütlen teile- pükse on väga raske õmmelda. Minu poolt suur au ja kiitus pükste ja kahe kollektsiooni eest.

man

_MG_4057

Siisoni eripreemia, võimaluse oma kollektsioon Siisoni e-poodi müüki paisata, pälvis Miina-Meeri Noot kollektsiooniga “II”.
Tema kudumisoskus on minu jaoks kadedust tekitav… või siis mul pole lihtsalt viitsimist. Tubli tüdruk Miina-Meeri 🙂 !

johanna
Johanna Ruukholmi kollektsioon 
“Nälg”. Mind võlus ära selle kollektsiooni minimalistlik, tütarlapselik ja väga suvehõnguline look. Kannaks nii mõndagi eset ise 🙂

Suuremat pildikogu Moelennukist saate uudistada SIIN

Kamilla Katarina 🙂